Valeo Podbořany

Popis činnosti

Valeo Podbořany

Valeo Podbořany se řadí mezi nejmladší Valeo závody v České republice. Vyrostl nejdříve pod jménem německé značky FTE. Na konci roku 2017 se závod stal důležitou součástí skupiny Valeo. Na tomto místě se vyvíjí a vyrábí komponenty pro brzdovou a spojkovou hydrauliku. Závod patří tedy do výrobní divize Powertrain Systems (Systémy pohonu).

Skupina Valeo působí v České republice od roku 1995. První závod v Rakovníku následovaly další dvě investice v Žebráku (2001) a v Humpolci (2002), kde se vyrábí komponenty pro klimatizaci, pro recirkulaci výfukových plynů, ovládací panely a přední masky. V nejmladším výrobním závodě v Podbořanech (2006) vznikají komponenty pro spojkovou a brzdovou hydrauliku. Vývojové centrum v Praze bylo založeno v roce 2002 a od té doby se zaměřuje na mechanickou konstrukci klimatizačních jednotek a ovládacích panelů. V roce 2013 byla aktivita rozšířena o vývoj senzorů, softwaru a kompletních systémů pro autonomní jízdu a autonomní parkování. R&D centrum disponuje testovacím polygonem v Milovicích, kde probíhá testování těchto asistenčních systémů v nizkých i dálničních rychlostech.

Dnes je skupina Valeo jedním z nejvýznamnějších a také nejlépe hodnocených zaměstnavatelů v oblasti automobilového průmyslu v České republice a zaměstnává celkem 4 500 lidí na pěti pobočkách. Rostoucí tržby a portfolio objednávek vyžadují další expanzi výrobních i vývojových kapacit a v plánu je příjmout několik stovek nových zaměstnanců v příštích letech.

Valeo je dodavatelem pro automobilový průmysl a partnerem automobilek na celém světě. Jako technologická společnost navrhujeme inovativní řešení pro chytrou mobilitu se zvláštním důrazem na autonomní řízení a snižování emisí CO₂. Dodáváme také náhradní díly autorizovaným servisům a distributorům na nezávislém trhu s náhradními díly.

Zpět

 
 

Nahoru

Kontaktní formulář


Vaše jméno:

E-mail nebo telefon *:

Zpráva *:


* povinné položky

Adresa

První Ústecká Montážní, spol. s r.o.

Jateční 3636/45d
400 01 Ústí nad Labem
Tel.: +420 475 511 511
IČ: 25039971
DIČ: CZ25039971

GPS: 50°39'41.64"N; 14°0'30.5"E

Kudy k nám?

mapa

Zobrazit celou mapu

Partnerská sekce